Jak widzicie na schemacie powyżej, proces rekrutacji na studia w Danii w znacznym stopniu różni się od procesu rekrutacji na studia w Polsce.

Różnice występują w kompletowanych dokumentach oraz terminie i miejscu ich składania. Dlatego dla niejednej osoby proces ten może z początku wydawać się dość skomplikowany.

 


My pomożemy Ci przebrnąć przez wszystkie etapy procesu rekrutacji sprawnie i skutecznie, ponieważ mamy w tym duże doświadczenie! Dzięki temu nie musisz martwić się o administrowanie swojej aplikacji, oraz nie zapomnisz dostarczyć wszystkie wymagane przez uczelnie dokumenty.

Zadbamy o to, aby Twoje podanie było kompletne oraz prawidłowo wypełnione, i by zaskutkowało przyjęciem Cię na wybraną uczelnię w Danii! 


REKRUTACJA NA STUDIA W DANII – KROK PO KROKUSchemat umieszony u góry strony wyraźnie pokazuje, że proces rekrutacji na studia w Danii składa się głównie z dwóch etapów. Pierwszy etap jest w pełni zależny od Ciebie i od Twojego zaangażowania. W drugim etapie tempo oraz wynik prac uzależnione są od innych czynników oraz instytucji.

Dlatego też zacznijmy od samego początku..

Fakt, że jesteś tutaj na stronie i czytasz nasze informacje poniekąd oznacza, że Twój proces aplikacji na studia w Danii właśnie się rozpoczął!

Będąc tutaj pokazujesz, że w pewnym stopniu jesteś zainteresowany/a studiowaniem za granicą, zwłaszcza w Danii. Zrobiłeś właśnie pierwszy krok, ponieważ Twoje zainteresowanie może teraz przekształcić się w chęci i wolę, a następnie w konkretne działanie.

 

Z naszego doświadczenia wiemy, że osoby które są mocno zmotywowane dostaniem się na studia w Danii, najczęściej osiągają ten cel (pomimo przeszkód na które czasem natrafiają po drodze).   

 

Skontaktuj się z nami, opowiedz nam parę słów o sobie, o swoich zainteresowaniach, i dlaczego chcesz rozpocząć naukę w innym kraju. My postaramy się odpowiedzieć na Twoją wiadomość w najszybszym możliwie czasie.

 

Skontaktować się z nami możesz poprzez zakładkę KOTAKT, albo pisząc do nas na Facebook’u.

Wybór konkretnego miejsca i kierunku studiowania może być dla wielu osób niełatwym zadaniem, zwłaszcza w kontekście wyboru studiowania za granicą

Mając 18/19 lat ciężko jest od razu sprecyzować, kim chciałoby się zostać w życiu zawodowo. Jednakże wybór miejsca i kierunku studiowania z pewnością zaważy na Twojej dalszej karierze zawodowej. Decyzja nie jest prosta, i to życie samo zweryfikuje czy postąpisz prawidłowo.

 

Nie martw się, jeśli do tej pory nie wybrałeś jeszcze kierunku studiów, na który chcesz iść. W oparciu o Twoje zainteresowania oraz profil nauki w szkole średniej, będziemy w stanie doradzić Ci fachowo pod względem kierunków, które mogłyby być dla Ciebie najbardziej interesujące, oraz szkół, które oferują te kierunki.

 

W głównej mierze będziemy patrzeć na liczbę godzin z danego przedmiotu w szkole średniej oraz oceny końcowe. Pamiętaj, że Duńskie uczelnie nie będą brały pod uwagę jakie przedmioty wybierzesz na maturze ani jakie wyniki uzyskasz z tego egzaminu.
Wypełniając jeden formularz możesz aplikować na każdą uczelnię w Danii!

Rekrutacja na wszystkie uczelnie prowadzona jest w specjalnym ministerialnym systemie elektronicznej rejestracji. Pierwszym krokiem w procesie jest założenie indywidualnego konta rejestracyjnego, dzięki któremu będziesz mógł wybrać do 5 różnych kierunków na różnych uczelniach. Wyboru dokonasz priorytetowo, czyli kierunki na z wyższym priorytetem oznaczają te, na które chcesz się dostać w pierwszej kolejności. Dobrze jest wybrać co najmniej 3 kierunki na różnych uczelniach, by zwiększyć swoje prawdopodobieństwo przyjęcia na jakąkolwiek uczelnię w Danii.

 

Pamiętaj, że rejestrację oraz wybór kierunków należy wykonać przed 15 Marca. Po tym terminie nadal istnieje możliwość modyfikacji swojego wyboru oraz dostarczenia pozostałych wymaganych dokumentów.

 

Jeżeli nie zarejestrujesz się przed 15 Marca, wtedy pozostanie jedynie możliwość aplikowania na kierunki, na których nadal będą wolne miejsca po pierwszej rekrutacji.Jeżeli do 15 Marca zdążysz zarejestrować się na wybrane kierunki na uczelniach w Danii, masz potem czas do 5 lipca by dołączyć wszystkie wymagane przez uczelnię dokumenty tj. certyfikaty językowe, Wypis Ocen itd. (pełną listę wymaganych dokumentów znajdziesz tutaj). 

 

Drugi etap rekrutacji to tzw. domino, czyli każdy następny krok jest uzależniony od wyniku poprzedniego. Odpowiedni wynik z Certyfikatu Językowego umożliwi Ci podejście do Rozmowy Rekrutacyjnej, a ta z kolei pozwoli Ci przejść do kolejnego etapu. Jedynie Matura, którą będziesz w Maju zdawać nie jest zależna od wyników rekrutacji w Danii.


CERTYFIKAT JĘZYKOWY

Udokumentuj swój poziom znajomości języka angielskiego.

 

Uczelnie w Danii przyjmując Cię na studia muszą mieć pewność, że będziesz w stanie uczestniczyć bez problemu czynnie w zajęciach. Oznacza to, że musisz zrozumieć wykład oraz musisz być w stanie zadać pytanie nauczycielowi, bądź odpowiedzieć na jego/jej pytanie. Dlatego aplikując na studia w Danii musisz oficjalnie udokumentować swoją znajomość j. angielskiego.

 

Każda uczelnia publikuje na swojej stronie internetowej listę uznawanych certyfikatów międzynarodowych wraz z punktacją. Wymagania są różne, a punk zdawalności zależy od uczelni a nawet od kierunku.

 

Poczytaj więcej o tym jak udokumentować swój poziom znajomości języka angielskiego w zakładce TEST JĘZYKOWY.

 

Jeżeli nie chcesz wydawać wielu pieniędzy na certyfikat, możesz przystąpić do testu zorganizowanego przez nas. Oxford Placement Test jest uznawany przez wiele uczelni w Danii, i jest darmowy w przypadku, gdy zaliczysz go na wymaganym przez uczelnie poziomie.ROZMOWA REKRUTACYJNA

Przekonaj uczelnie o swojej motywacji do studiowania.

 

Wiele duńskich uczelni wymaga od swoich aplikantów zaliczenia rozmowy kwalifikacyjnej. W trakcie rozmowy uczelnia zweryfikuje Twoje umiejętności władania j. angielskim w praktyce, oraz Twoje zmotywowanie do studiowania. Rozmowa Rekrutacyjna przeprowadzana zazwyczaj jest przy użyciu telefonu bądź komunikatora tj. Skype. Ważne jest, by w trakcie rozmowy być dostępnym, mieć dostęp do sieci oraz przebywać w cichym i odosobnionym pomieszczeniu.   

 

* na schemacie u góry strony ten krok został oznaczony gwiazdką, gdyż nie wszystkie uczelnie wymagają przeprowadzenia rozmowy rekrutacyjnej.

DODATKOWY EGZAMIN

Wiele kierunków artystycznych bądź technicznych wymaga dodatkowej weryfikacji swoich aplikantów. Może być to zorganizowane w formie dodatkowego egzaminu, teczki portfolio itp.

 

** na schemacie u góry strony ten krok został oznaczony dwoma gwiazdkami, gdyż dodatkowy egzamin jest wymagany tylko w przypadku poszczególnych kierunków.  

MATURA

Pamiętaj, że wyniki polskiej matury nie są brane pod uwagę przez zagraniczne uczelnie. Wyniki mogłoby być brane pod uwagę jedynie w przypadku matury międzynarodowej (IB).
Trzeba jednak mieć na uwadze, że niezdanie matury wyeliminuje Cię z procesu rekrutacji także na studia w Danii.

AGENCJA DORADZTWA ZAWODOWEGO - STUDIA W DANII - TOGETHER WE CAN MAKE IT HAPPEN - www.studiawdanii.dk © 2018